Žiadne konšpirácie, len fakty

Autor: Jarka Bartos | 13.6.2017 o 8:59 | Karma článku: 2,76 | Prečítané:  433x

Ak človek pracuje so zdravou výživou, alebo sa snaží predávať výrobok, ktorého doménou je najmä priaznivý vplyv na ľudský organizmus, často narazí na kritiku.

Áno, veľakrát si ľudia obchodujúci so zdravím kritiku zaslúžia.  Pretože často chce predajca rastlinných „všeliekov“ niečím nahradiť konvenčnú liečbu  a to odsudzujem. Homeopatiká sú aj podľa mňa veľmi nebezpečným fenoménom a veľmi ma zarmucuje, keď občas cítim tendencie, že práve pestovaním a predávaním moringy sa k takýmto ľuďom radíme.

Konšpirácia naša každodenná

Vidím to všade. Konšpirácie o tom, že rakovina je vlastne výmysel farmaceutických spoločností, že očkovanie nám škodí a zotročuje nás a že vlastne všetky lieky nám len vytvárajú závislosť a neprospievajú nám.

 Takéto bludy šíria bohužiaľ aj ľudia so vzdelaním a je mi z toho úprimne smutno. Bohužiaľ aj o moringe, rastline, ktorú s láskou pestujeme, nájdete na webe množstvo konšpirácii. Napríklad aj také , že lieči rakovinu alebo dokáže nahradiť inzulín pri liečbe diebetesu.

Áno, vedci pri nájdení lieku proti rakovine používajú úspešne moringu na laboratórne pokusy, no stále sa nejedná o priamu pomoc. Rovnako aj pri liečbe diabetesu je moringa veľmi dobre vnímaná odborníkmi ako pomocné liečivo popri konvenčnej liečbe, ale zaručene ju nenahrádza.

Postfaktuálna doba

Ja si lekárov a odborníkov, ktorí pracujú s faktami a často aj v dosť zlých materiálnych a finančných podmienkach, veľmi vážim. Mnohí z nich čerpajú vedomosti z prírody a stále ich dokáže fascinovať, aké riešenia nám môže poskytovať. Samozrejme viem, že aj vo farmaceutickom priemysle sa obchoduje so zdravím a aj v tomto biznise silný požiera slabšieho.

 Ide aj tu o korupciu a klientelizmus, ale to už je iný príbeh. Musíme sa držať v tejto postfaktuálnej dobe faktov a nedať prednosť emóciám, ktoré nás často vedú k iracionalite a nezmyslom o „všeliekoch“. Je to škoda, pretože práve rešpekt, pokora a postupné zisťovanie overených informácii ma priviedlo k moringe. No aj napriek tomu kritika na tých, ktorí chcú priniesť účinky niektorých rastlín medzi ľudí nemusí byť celkom namieste.  Nie každý chce zbohatnúť na obľube ľudí v konšpiráciách, len občas chce niekto priniesť medzi nich niečo nové, zdravé a obohacujúce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Učiteľka v škôlke mala žltačku a chodila do práce. Rodičia o tom nevedeli

V pondelok bude Miestny úrad vo Vajnoroch, ktorý je zriaďovateľom škôlky skúmať , prečo o žltačke neinformovala rodičov.

DOMOV

Rok 1998: Ako Mečiar valcoval a ako skončil

Rok, kedy Mečiar znásilnil ústavu, ale aj kedy jeho éra definitívne skončila.


Už ste čítali?