Podnikanie môže byť slušné

Autor: Jarka Bartos | 28.6.2017 o 20:33 | Karma článku: 3,26 | Prečítané:  413x

Píšem často o tom, ako sme sa náhodou dostali k podnikaniu na tropickom ostrove a pritom som zabudla zdôrazňovať, s akým nadšením a úprimným srdcom to všetko robíme.

O podnikateľoch sa veľmi často dopočujem rôzne veci. Najmä o tých, ktorí sú napojení na politiku a svojou mocou a bohatstvom dokážu ovplyvniť aj médiá či dokonca chod štátu. 

Altruizmus v podnikaní

Pri vrcholovejšom podnikaní sa zdôrazňuje , že daným ľuďom ide len o zisk a o to dosiahnuť v darvinovskej hre, kde slabý požiera silnejšieho, bezpodmienečné víťazstvo. Možno to v niektorých prípadoch platí, no i ja osobne poznám množstvo ľudí, ktorí podnikajú aj preto, že veria tomu, čo robia a chcú aj niečo zmeniť, nie len slepo zarobiť.

Samozrejme, netvárim sa, že sa nesnažíme svojím podnikaním o zisk, ale nie je nám jedno v čom podnikáme a akým spôsobom. Manžel zažil úspech v podnikaní v personálnej oblasti, kde hľadá ľuďom vhodné miesto a ubytovanie popri práci. Myslíme si, že čím sa správate viac k svojím partnerom a zákazníkom korektnejšie a vidia u vás snahu pomôcť, tým viac si získate ich oddanosť a dôveru.

Skúšame ju na sebe

Presne tak to je aj v podnikaní s moringou. Veríme, že táto rastlina nie je žiadny všeliek, ale jej výnimočné vlastnosti chceme predať ďalej. Dokonca ju aj samy užívame a napríklad môj manžel by vedel rozprávať o tom, aké mal urologické problémy pred jej užívaním. Sám pri ceste z Viedne do Trenčína zastavoval v každom motoreste a po niekoľkých mesiacoch užívania moringy sa jeho problém vytratil. Nie je ľahké ľudí presvedčiť , že máte dobré úmysly, že nie ste konšpirační experti na homeopatiká, ale seriózni podnikatelia s dobrým srdcom. No nikdy svojou činnosťou neprestaneme o dôveru bojovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dnes píše Matúš Ritomský

Dnes už vieme, že kto nemá zbrojný pas, nie je skutočný Slovan

Maska pacifizmu padla.

Píše Mikuláš Dzurinda

Únia sa musí zmeniť na federáciu (píše Mikuláš Dzurinda)

Aby Únia vzbudzovala nádej aj rešpekt.


Už ste čítali?