Podnikanie môže byť slušné

Autor: Jarka Bartos | 28.6.2017 o 20:33 | Karma článku: 3,26 | Prečítané:  385x

Píšem často o tom, ako sme sa náhodou dostali k podnikaniu na tropickom ostrove a pritom som zabudla zdôrazňovať, s akým nadšením a úprimným srdcom to všetko robíme.

O podnikateľoch sa veľmi často dopočujem rôzne veci. Najmä o tých, ktorí sú napojení na politiku a svojou mocou a bohatstvom dokážu ovplyvniť aj médiá či dokonca chod štátu. 

Altruizmus v podnikaní

Pri vrcholovejšom podnikaní sa zdôrazňuje , že daným ľuďom ide len o zisk a o to dosiahnuť v darvinovskej hre, kde slabý požiera silnejšieho, bezpodmienečné víťazstvo. Možno to v niektorých prípadoch platí, no i ja osobne poznám množstvo ľudí, ktorí podnikajú aj preto, že veria tomu, čo robia a chcú aj niečo zmeniť, nie len slepo zarobiť.

Samozrejme, netvárim sa, že sa nesnažíme svojím podnikaním o zisk, ale nie je nám jedno v čom podnikáme a akým spôsobom. Manžel zažil úspech v podnikaní v personálnej oblasti, kde hľadá ľuďom vhodné miesto a ubytovanie popri práci. Myslíme si, že čím sa správate viac k svojím partnerom a zákazníkom korektnejšie a vidia u vás snahu pomôcť, tým viac si získate ich oddanosť a dôveru.

Skúšame ju na sebe

Presne tak to je aj v podnikaní s moringou. Veríme, že táto rastlina nie je žiadny všeliek, ale jej výnimočné vlastnosti chceme predať ďalej. Dokonca ju aj samy užívame a napríklad môj manžel by vedel rozprávať o tom, aké mal urologické problémy pred jej užívaním. Sám pri ceste z Viedne do Trenčína zastavoval v každom motoreste a po niekoľkých mesiacoch užívania moringy sa jeho problém vytratil. Nie je ľahké ľudí presvedčiť , že máte dobré úmysly, že nie ste konšpirační experti na homeopatiká, ale seriózni podnikatelia s dobrým srdcom. No nikdy svojou činnosťou neprestaneme o dôveru bojovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Úškrn, za ktorý expremiér Fico draho zaplatí

Ako by písal český spisovateľ Bohumil Hrabal o slovenskej politike: Niektoré škvrny sa nedajú odstrániť bez porušenia podstaty látky.

KOMENTÁRE

Na Súmračnej započali projekt - Hrádza proti ulici

Plán je jasný: čo najrýchlejšie zložiť vládu a tváriť sa, že je všetko v poriadku.


Už ste čítali?